ינאי נגד השוואת מעמד עובדי הקבלן בהייטק: "יגרור פיטורים המוניים"

יו"ר איגוד תעשיות האלקטרוניקה והתוכנה מודאג מההסכם המתגבש בין האוצר להסתדרות: "הדבר עלול לגרום לסגירה של עשרות חברות ולפיטורי עשרות אלפי עובדים", אמר ל"כלכליסט"
דרג את הכתבהדירוג כתבה ינאי נגד השוואת מעמד עובדי הקבלן בהייטק: "יגרור פיטורים המוניים": 0כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכביםללא מדרגים

אלישע ינאי, יו"ר איגוד תעשיות האלקטרוניקה והתוכנה, מתנגד נחרצות להסכם המתגבש בין האוצר, הסתדרות העובדים ואיגוד לשכות המסחר בניסיון לסיים את השביתה במשק. ההסכם עשוי לכפות את השוואת מעמדם של עובדי הקבלן למעמדם של עובדי הארגון, גם בתחום התוכנה.

"אם יהיה צו הרחבה שכזה אנחנו נפרוש מהאיגודים שבהם אנו חברים. הסכם שכזה עשוי לגרום לסגירה של עשרות חברות, ויגרור פיטורים של עשרות אלפי עובדים", אמר ל"כלכליסט", שכיהן בעבר כמנכ"ל מוטורולה בישראל. עם זאת, ינאי טוען כי הצליח להוציא מן ההסכם את חברות ההייטק הרב לאומיות, כגון אינטל ומוטורולה.

"אנחנו רואים בחומרה על הסכם שייכפה עלינו דרך צו הרחבה לשנות את מצבת כח האדם שלנו, שהוא המדד השלישי בחשיבותו לחברת הייטק מלבד הכנסה ורווח", פירט ינאי, "ככל שאתה מעלה את מספר העובדים ללא העלאה מקבילה בהכנסות, אתה מקטין את שווי החברה שלך. בחברות רב לאומיות כמו אינטל, מוטורולה או סימנס מדובר בקו אדום. מדינות שקבעו חוקים כאלה - החברות מוציאות מהן את הפעילות".

ינאי מתנגד להתייחסות זהה לעובדי הקבלן בחברות ההייטק ולעובדים בחברות העוסקות בתחומים כמו אבטחה או ניקיון. "עובדי ההייטק הם לא עובדי קבלן, אלא נותני שירותים במודל של מיקור חוץ, כיוון שהחברות שמעסיקות אותן מתמחות במה שהן עושות - בין אם אלה פרוייקטי תוכנה או מחשוב.

"הסיבה שמשרד ממשלתי מזמין פרויקט מחברה כמו טלדור למשל, הוא בגלל שטלדור מתמחה בכך. במקרים רבים עובדים אלה, שלמעשה הם עובדי חברת IT גדולה (כגון מטריקס, וואן תוכנה או טלדור- א"ג) מקבלים שכר שהוא אף גבוה יותר מזה של חבריהם לשולחן העבודה, שהם עובדי הארגון הלקוח".

עבור לתוכן העמוד