ד''ר עמי אפלבום - נשיא קלאטנכור

 

 

ביוגרפיה

ד''ר עמי אפלבום הוא נשיא קלא טנכור ישראל, המפתחת ומייצרת מערכות לבקרת תהליכי ייצור סמיקונדקטור בהיקפים של מאות מיליוני דולרים לשנה ומעסיקה מאוד מהנדסים ומדענים בגליל.
לפני חזרתו לארץ כיהן ד''ר אפלבום כמנכ''ל חטיבת האוטומציה והרובוטיקה של קלא טנכור העולמית במרכזה אשר בעמק הסיליקון בקליפורניה., כמו כן ניהל ד''ר אפלבום את מערך התפעול של ארבע החטיבות המרכזיות של החברה במהלך 8 שנות שהותו בHead Quarter של החברה.

ד''ר אפלבום מכהן בדירקטוריון ובוועד המנהל של מכללת אורט בראודה בכרמיאל. כמו כן ד''ר אפלבום מכהן בוועדה המיקצועית המייעצת של מכללת עמק הירדן, בצמח.

ד''ר אפלבום פעיל ביוזמות רבות לפיתוח התעשיה והטכנולוגיה בישראל בכלל ובגליל בפרט ורואה את יעודו להפיכת ישראל למובילה טכנולוגית ומדעית בעולם ולמשיכת השקעות גלובליות בתעשיית ההי-טק הישראלית בכלל ובגליל בפרט.

ד''ר אפלבום רכש את השכלות בטכניון בחיפה בו הוענק לו תואר דוקטור על מחקרו בתחום הסמיקונדקטור במחלקה להנדסת חומרים בשנת 1983. כמו כן הוענק לו תואר מסטר בטכניון בשנת 1980, על מחקרו בהנחייתו של מי שלימים זכה בפרס נובל לכימיה, פרופסור דני שכטמן.

עבד כפוסט דוקטורנט וכמדען במעבדות בל (AT&T Bell Labs) בניו ג'רסי בארה''ב במשך כ-4 שנים.
עבד חברת רוקוול אינטרנשיונאל בדלאס טכסאס ובניוברי-פארק בדרום קליפורניה במשך 4 שנים כ מנהל פיתוח של רכיבים אלקטרואופטיים לתקשורת.

בשנת 1991 הצטרף ד''ר אפלבום ל SCD שותפות אל-או] ורפא''ל, עסק בפיתוח גלאי אינפרא אדום ולייזרים לשימושים צבאיים ובהמשך כסמנכ''ל התפעול.

יצירת קשר

ד''ר עמי אפלבום
נשיא קלא טנכור ישראל, ומנכ''ל חטיבת האוטומציה בחברה העולמית של קלא טנכור
מייל: ami.appelbaum@kla-tencor.com
טלפון: 04-6449408  

עבור לתוכן העמוד